Magazyn Muzyczny RUaH


  Krzyż jest darem,
  który dobry Bóg
  zsyła swoim przyjaciołom.

  (św. Jan Maria Vianney)
Sitemap
Mapa witryny
| Kontakt | Reklama
Search
Paganini internetowy sklep muzyczny
28 czerwca 2017

Strona Główna » Patronat medialny » III Michalickie Warsztaty Liturgiczno-Muzyczne

Patronat medialny

III Michalickie Warsztaty Liturgiczno-Muzyczne
22/09/2008

W dniach od 16 do 19 października 2008 roku w Markach k. Warszawy odbędą się Trzecie Ogólnopolskie Michalickie Warsztaty Liturgiczno-Muzyczne pod nazwą „Anielskie Śpiewanie”.


III Ogólnopolskie Michalickie
Warsztaty Liturgiczno-Muzyczne


W dniach od 16 do 19 października 2008 roku w Markach k. Warszawy odbędą się Trzecie Ogólnopolskie Michalickie Warsztaty Liturgiczno-Muzyczne pod nazwą „Anielskie Śpiewanie”.

Miasto Marki jest kolejnym miejscem, które wpisuje się w organizację i przygotowanie liturgiczno-muzycznych warsztatów. Kulminacyjnym punktem spotkania będzie koncert uczestników (chór i orkiestra) poświęcony pamięci Sługi Bożego Jana Pawła II, który odbędzie się 18 października o godz. 19.00 w Katedrze Warszawsko Praskiej.

Program adresowany jest do młodzieży z całej Polski. Odpowiada na potrzeby młodych ludzi, pragnących spotkać się z muzyką sakralną, słowem liturgii i kulturą chrześcijańską.

Temat warsztatów: „Anielskie Śpiewanie” - pieśni o Aniołach

Prowadzenie:

  • Piotr Pałka (Kraków)
  • Hubert Kowalski (Kraków)
  • Magdalena Makarewicz Sternicka (Kraków)

Zaproszeni goście:

  • Jan Pospieszalski (Warszawa)
  • Ks. Piotr Prusakiewicz CSMA (Marki)

Patronat Honorowy: Ordynariusz Diecezji Warszawsko-Praskiej Abp Henryk Hoser, Burmistrz Miasta Marki Janusz Werczyński, Przełożony Generalny Zgromadzenia Świętego Michała Archanioła ks. Kazimierz Radzik

Założone cele: Dowiedzieć się czym jest muzyka w Kościele, jak należy ją wykonywać oraz w jaki sposób, animować śpiew przy parafii. Włączyć się w dzieło odnowy liturgii, ukazując jej piękno. Praca nad emisją głosu, dykcją, słuchem muzycznym, poprawnym wykonywaniem śpiewów liturgicznych. Promowanie kulturalnego spędzania czasu wolnego. Rozwijanie talentów, uzdolnień literacko-muzycznych, rozwijanie pamięci muzycznej, odkrywanie piękna muzyki. Poznanie piękna liturgii kościelnej, pogłębienie wiedzy na temat aktualnego materiału liturgiczno-muzycznego w Kościele.

Organizator: Towarzystwo „Powściągliwość i Praca”

Miejsce: Dom Zakonny Księży Michalitów w Markach, al. Józefa Piłsudskiego 252, 05-261 Marki

Więcej informacji na
www.oltarz.pl oraz www.michalici.pldo góry