Magazyn Muzyczny RUaH


  Krzyż jest darem,
  który dobry Bóg
  zsyła swoim przyjaciołom.

  (św. Jan Maria Vianney)
Sitemap
Mapa witryny
| Kontakt | Reklama
Search
Paganini internetowy sklep muzyczny
28 czerwca 2017

Strona Główna » Patronat medialny » Kirk Franklin w Polsce – 11 września, Warszawa

Patronat medialny

Kirk Franklin w Polsce – 11 września, Warszawa
04/06/2008

Takiego koncertu w Polsce jeszcze nie było! Kirk Franklin, gwiazda gospel, po raz pierwszy w tej części Europy!


Kirk Franklin w Polsce – 11 września, Warszawa

Miliony sprzedanych na całym świecie płyt, 5 nagród Grammy, piosenki sięgające szczytów list przebojów i niezliczone rzesze fanów – to wizytówka Kirka Franklina! Nazwisko może wydać się w pierwszej chwili obce, ale pozory mylą, gdyż Franklin to jeden z najważniejszych artystów sceny muzycznej w Stanach Zjednoczonych. 11 września odbędzie się jego pierwszy koncert w środkowo-wschodniej Europie.

Kirk Franklin to niezwykły artysta. Nie tylko ze względu na muzykę, którą tworzy. Jako małe dziecko został sierotą, jednakże brak rodziców i środków do życia nie był w stanie zagłuszyć jego muzycznego geniuszu. W wieku 11 lat decydował już o całym muzycznym życiu kościoła Mount Rose. Kilka lat później wydał swoją pierwszą płytę, która natychmiast okryła się podwójną platyną, co oznacza… milion sprzedanych egzemplarzy! Od tej chwili Kirk Franklin nie schodzi ze szczytów panteonu sław gospel, jak również z ust milionów fanów na całym świecie. Gdy spojrzymy na historię jego życia i wszystko to, z czym musiał się zmagać, tytuł jego najnowszej płyty, „The Fight of My Life”, czyli „Walka mojego życia”, nabiera jeszcze głębszych treści. Piosenki z tej płyty opowiadają oczywiście o Bogu, ale również o sprawach bliskich wielu z nas. O biedzie, niesprawiedliwości, o problemach rodzinnych. Wszystkie te problemy codziennego życia można jednak przetrwać, pokonać dzięki sile, która płynie z gospel, czyli Dobrej Nowiny, oraz gospel – muzyki pełnej ducha.

Kirk Franklin nie ogranicza się jednak tylko do nagrywania płyt i grania koncertów. Jego wytwórnia płytowa Fo Yo Soul pomaga młodym artystom gospel zaistnieć wśród szerszej publiczności. Sam Kirk zaprasza do współpracy młodych utalentowanych muzycznie ludzi, których można usłyszeć w wielu jego piosenkach.
 


Kirk Franklin w Polsce!


Artysta prowadzi również działalność społeczną na wielka skalę. Nie tylko wspomaga finansowo organizacje pomocy dzieciom w najbiedniejszych regionach świata, ale również sam prowadzi spotkania z młodymi ludźmi z trudnych środowisk społecznych. Stara się pomóc im w opuszczeniu gangów, w wyjściu z problemów narkotykowych, być blisko tych, na których może mieć dobry wpływ dzięki swojemu autorytetowi gwiazdy przemysłu muzycznego. Kirk Franklin działa jednak najsilniej poprzez swoją muzykę. Przekonał o tym wielu ludzi na całym świecie podczas swoich tras koncertowych. We wrześniu tego roku kolejne tysiące ludzi będzie mogło usłyszeć go na koncertach w Europie. Przy okazji tego wydarzenia spełni się marzenie wszystkich fanów muzyki gospel w Polsce: Kirk Franklin wystąpi w naszym kraju!


Franklin da swój pierwszy koncert w Polsce 11 września w Warszawie. Podczas występu będzie można usłyszeć zarówno piosenki z nowej płyty, „Fight of My Life”, jak również wcześniejsze hity: „Brighter Day”, „Revolution”, czy nagrane przy udziale takich przyjaciół Kirka, jak Bono z U2, Faith Evans, czy R Kelly „Lean On Me”. Należy bowiem wspomnieć, że Franklin współpracował z wieloma gwiazdami muzyki rozrywkowej. Jego piosenki śpiewała Whitney Houston, pojawiały się również na ścieżkach dźwiękowych do wielu filmów wybitnych reżyserów światowego kina, jak choćby Spike Lee. Piosenka z jego udziałem pojawiła się również na soundtracku do jednego z najważniejszych filmów ostatnich lat, czyli „Pasji” Mela Gibsona.

11 września Warszawa rozbrzmiewać będzie dźwiękami niesamowitej muzyki, wykonywanej przez największą gwiazdę gatunku. Wszystkie najważniejsze informacje na temat koncertu Kirka Franklina można znaleźć na stronie www.warsztatygospel.pl. Dodatkową atrakcją dla tych, którzy wybiorą się na koncert, jest możliwość wzięcia udziału w warsztatach organizowanych przez Pro Novis w Warszawie (zaraz po koncercie – 13 i 14 września) z 50-procentową zniżką.

Koniec lata w Warszawie upłynie pod znakiem muzyki gospel. Tej muzycznej i duchowej uczty nie można przegapić.

RUaH.pl jest patronem medialnym koncertu.

Szczegóły i informacje o biletach: www.warsztatygospel.pl

(Huber Sajda/WG)do góry