Magazyn Muzyczny RUaH


  Krzyż jest darem,
  który dobry Bóg
  zsyła swoim przyjaciołom.

  (św. Jan Maria Vianney)
Sitemap
Mapa witryny
| Kontakt | Reklama
Search
Paganini internetowy sklep muzyczny
28 czerwca 2017

Strona Główna » Patronat medialny » Paweł Bębenek „Boże mój, szukam Ciebie”

Patronat medialny

Paweł Bębenek „Boże mój, szukam Ciebie”
27/06/2008

Nowoczesna muzyka kościelna oparta na tradycji: po bardzo udanym debiucie „Dzięki Ci Panie. Missa de Misericordia” Paweł Bębenek prezentuje swą drugą płytę autorską.


Paweł Bębenek „Boże mój, szukam Ciebie. Desiderii carmina”

Nowoczesna muzyka kościelna oparta na tradycji: po bardzo udanym debiucie „Dzięki Ci Panie. Missa de Misericordia” Paweł Bębenek prezentuje swą drugą płytę autorską.

Wielu z tych, którzy dotąd nie zetknęli się z jego płytami, może się zdziwić, bo bardzo prawdopodobne, że śpiewają te pieśni podczas eucharystii. Muzyka ta bowiem wyrosła z liturgii. Z liturgii, nad którą pieczę mają ojcowie dominikanie. Nie od dziś wiadomo, że to od nich wychodzi najwięcej dojrzałej muzyki sakralnej młodych kompozytorów.

Paweł Bębenek przedstawia swe „pieśni tęsknoty”, efekt poszukiwania Boga i zachwytu nad Jego majestatem. Jak sam podkreśla, „to muzyka do tekstów”, gdyż proces twórcy tego kompozytora zakłada „ubieranie słów w piękno muzyki”. Umuzycznione zostały teksty m.in. Efrema Syryjczyka, Tereski od Dzieciątka Jezus i Jana Pawła II.

Tych dwanaście nagrań to wzorcowe wersje utworów (w autorskich aranżacjach), które rozbrzmiewają już od lat (Ludu Kapłański), jak również piękne kompozycje części stałych, ale też zupełnie nowe pieśni, jak choćby Dobry Pasterzu. Rezultat końcowy nie byłby pewnie tak imponujący, gdyby nie młody warszawski zespół wokalny Mirabilia Musica zawiązany z klasztorem dominikańskim na Freta i orkiestra pod batutą Kazimierza Dąbrowskiego.

RUaH.pl jest patronem medialnym płyty.do góry